Tubis Trio w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W niedzielę, 30 maja na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku rolę główną zagrali muzycy z Tubis Trio. Dla widzów przygotowano widowisko słowno-muzyczne „Jak dobrze”.

Tubis Trio to docenione trio jazzowe zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy, tworzą je Maciej Tubis, Paweł Puszczało oraz Przemek Pacan.

- Jak dobrze – to tytuł wiersza mistrza Tadeusza Różewicza, w roku jego pamięci. Ja do słów mistrza pozwoliłem dopisać sobie jedną zwrotkę: jak dobrze możemy posłuchać muzyki, myślałem, że ta chwila już nigdy nie nastąpi – mówił dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Krzysztof Zygma.

Maciej Tubis- pianista, łodzianin z urodzenia
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie fortepianu profesor Beaty Cywińskiej. Obecnie jest wykładowcą tejże uczelni w dziedzinie improwizacji (w katedrach fortepianu, edukacji artystycznej, teorii) oraz wydziału jazzu Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi.

Paweł Puszczało - urodzony w Olsztynie
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu mgr. Macieja Garbowskiego. W chwili obecnej jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów i Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

Przemek Pacan - urodzony w Zawierciu – perkusista jazzowy
Obecnie grywa w projekcie Andrzeja Smolika i Tomasza Stańki – Peyotl, oraz w zespole June. Poza tym współpracuje z takimi muzykami jak: Mateusz Pospieszalski, Andrzej Przybielski, Janusz Muniak, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Wojciech Konikiewicz, zespołami: Krzak (nowy skład z Krzysztofem Ścierańskim), Deus Meus, Habakuk. Przy okazji koncertów telewizyjnych produkowanych przez Marcina Pospieszalskiego współpracował z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
MDK Radomsko Tubis Trio Radomsko Radomsko koncert Radomsko Tubis Trio Radomsko Miejski Dom Kultury
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE