Tu wszędzie jest moja ojczyzna

Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku zorganizowało XXIII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka p.t. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. W festiwalu wzięły udział dzieci nie tylko z Radomska, ale i z terenu powiatu radomszczańskiego oraz piotrkowskiego.

Festiwal był skierowany do najmłodszych wykonawców w wieku od 3 do 6 lat. Mali artyści mieli za zadanie wykonać jeden utwór o tematyce patriotycznej. Mogła to być piosenka o historii Polski, jej współczesnej rzeczywistości, ale także piosenka dotycząca symboli narodowych.

Zmaganiom scenicznym przedszkolaków przyglądali się nie tylko rodzice i dziadkowie, ale również profesjonalne jury i dyrektor przedszkola numer 1, Krzysztof Janik.

W zamierzeniu organizatorów przedsięwzięcie festiwalowe miało na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz ich wspomaganie w rozwoju uzdolnień i talentów. Poprzez interpretacje piosenek chciano zachęcić dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji, a także do rozwijania poczucia przynależności narodowej ze zwróceniem uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Impreza miała miejsce w sobotę, 24 listopada w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz w Radomsku.

Więcej o:
przedszkole nr 1 festiwal piosenki ojczyzna niepodległość
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE