Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... galeria [prima aprilis]

Wiadomo już czym były spowodowane opóźnienia w budowie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w Radomsku. Największa galeria powstanie w okolicach szpitala przy ul. Jagiellońskiej

Artykuł jest żartem z okazji prima aprilis! :)

Wiadomo już czym były spowodowane opóźnienia w budowie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w Radomsku. Największa galeria powstanie w okolicach szpitala przy ul. Jagiellońskiej.


Do tej pory mówiło się w naszym mieście o budowie galerii i wielkopowierzchniowych sklepów w kilku miejscach - na terenach Metalurgii (i tam ona też powstanie), na terenie po boisku przy ul. Kościuszki (na razie decyzji nie ma), na terenie pomiędzy ulicą Brzeźnicką, a ulicą Piłsudskiego (też jeszcze nie ma decyzji władz miasta) oraz przy ul. Sierakowskiego (kilka budynków połączonych łącznikami). Mały obiekt o nazwie Baszta powstał niedawno przy ul. Krakowskiej.

Niewiele osób wie, że kolejną galerię będziemy mieć nieopodal szpitala. Z planów wynika, że to największy tego typu obiekt, bo będzie zajmował, aż 86 tysięcy metrów kwadratowych. Dla porównania Galeria Jurajska ma 130 tysięcy metrów kwadratowych. W kuluarach mówi się, że galeria będzie miała nazwę "Radomszczańska". Nie jest to jednak pewne, ponieważ może się okazać, że jakaś firma w ramach reklamy wykupi swoją nazwę, która stanie się oficjalna - tak jak ma to miejsce w przypadku wielkich stadionów.

Obiekt znajdował się będzie, jak wspomniano, za szpitalem. Droga do galerii prowadzić będzie od ulicy Jagiellońskiej przez nieużytki między szpitalem a Lidlem. Wymagało to więc będzie przebudowy wąskiego odcinka ulicy Jagiellońskiej, ale koszty pokryje inwestor - spółka Galleries Development. Inna wersja mówi o tym, że ma być poszerzona ulica Św. Jadwigi Królowej.

Dowiedzieliśmy się już kto wstępnie zadeklarował chęć otworzenia sklepów w powstającej galerii. Na pewno będzie to McDonald's, Reserved oraz Alma. Obecnie inwestor rozmawia także z dużą siecią kin (redakcja dotarła do informacji, że ma to być rzekomo Helios). Z kolei rzecznik sieci H&M nie potwierdził czy w Radomsku powstanie ten popularny sklep, ponieważ równocześnie w Piotrkowie Trybunalskim trwa budowa innej galerii a lokalizacje nie mogą być zbyt bliskie siebie.

Wstępne praca na terenach przyszłej galerii już się rozpoczęły. W ostatnich dniach można było zauważyć pracujących tam geodetów.

Na obrazku pod artykułem można już oglądać wstępną wizualizację. O tym, czy rzeczywiście budynek będzie tak wyglądał zadecydują m.in. władze miasta. A co Wy sądzicie o nowej galerii?

Artykuł jest żartem z okazji prima aprilis! :)

Więcej o:
galeria budynek sklepy dojazd budowa obiekt
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE