Trzy razy Warszawa

Trzy razy Warszawa

Ciekawie dla drużyny RKS Radomsko zapowiadają się ostanie jesienne kolejki w III lidze. Zespół z Radomska trzykrotnie będzie się spotykał z drużynami z Warszawy.

Piłkarski, warszawski serial, rozpocznie się już w piątek 8 listopada, kiedy to RKS Radomsko zmierzy się z Polonią Warszawa (godz. 19.00). Ten rywal ze stolicy, jest najstarszym istniejącym klubem piłkarskim Warszawy. W swojej historii wywalczył 2 tytuły Mistrza Polski (ostatnio w sezonie 1999/2000), 3 tytuły Wicemistrza Polski, 2 Puchary Polski, Superpuchar Polski i Puchar Ligi Polskiej. Ostatnio Polonia znajduje się w sporym kryzysie. Zajmuje przedostanie miejsce w trzecioligowej tabeli. Gracze z Konwiktorskiej, zanotowali 7 porażek z rzędu. Czarne koszule, ostatni mecz ligowy wygrały z Pogonią Grodzisk 2:1 i było to 13 września. Brak punktów w tym meczu (naszym zdaniem) dla radomszczan, byłby niemałą niespodzianką.

Kolejny odcinek warszawskiej serii, to spotkanie RKS Radomsko na własnym stadionie z Ursusem Warszawa (17 listopada, godz. 14.00). Mecz ten zakończy rundę jesienną. Obecnie Ursus, zajmuje 14. miejsce w tabeli. Tutaj wygrana przed własną publicznością dla RKS jest wręcz obowiązkiem.

I na koniec mecz wyjazdowy z rezerwami Legii w Warszawie (23 lub 24 listopada). Spotkanie to zostanie rozegrane awansem, jako pierwszy mecz rundy wiosennej. Na inaugurację ligi w sierpniu, w Radomsku lepsi byli goście, którzy wygrali 0:1 po bramce w 89. min. Zwycięstwo zapewnił wówczas Aleksander Waniek. Rezerwy Legii, uzupełniane graczami z pierwszego zespołu, od początku sezonu spisują się doskonale. Do tej pory na koncie mają 8 zwycięstw, 4 remisy i tylko 2 porażki.

Więcej o:
rks radomsko rks kibice rks radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE