Trzy nowe połączenia autobusowe do Radomska

Trzy nowe połączenia autobusowe do Radomska Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Od 1 stycznia 2020 roku, do Radomska zostaną uruchomiane nowe połączenia autobusowe.

Na wniosek marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, władze centralne przekazały kwotę 3 mln 762 tys. zł dopłaty na uruchomienie połączeń autobusowych w naszym regionie w 2020 roku.

Na 96 nowych linii w przyszłym roku, 36 stanowią linie wnioskowane przez marszałka. Ze wszystkich środków zakontraktowanych w ramach programu walki z wykluczeniem komunikacyjnym, aż 65% jest konsumowanych przez samorząd województwa łódzkiego.

Nowe linie do Radomska:

Piotrków Trybunalski – Wola Krzysztoporska – Radomsko
Pajęczno - Strzelce Wielkie - Radomsko
Bełchatów – Kalisko –  Radomsko

Od 1 września 2019 r. Województwo Łódzkiego uruchomiło 29 nowych linii autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Oferta skierowana jest do mieszkańców miejscowości, które były omijane przez komunikację publiczną, a przez to mieli oni problem z dostaniem się do pracy, szkół, ośrodków opieki medycznej i instytucji publicznych.

Całkowita długość nowych linii wyniosła 1 615 km przy dofinansowaniu autobusów w wysokości prawie 1,8 mln zł. Liczba obsługiwanych przystanków komunikacyjnych w trakcie realizowania usługi przewozowej przez wojewódzkich operatorów autobusowych wynosi 1 015.

W roku 2020 będzie to już 36 linii, a ich łączna długość wyniesie 1 937 km. Liczba obsługiwanych przystanków - 1 357. W okresie trwania umowy (1 stycznia – 31 grudnia 2020 r.) operatorzy zrealizują 3 mln 618 tys. wozokilometrów. Prognozowana kwota rekompensaty za te przewozy wynosi 7 mln 270 tys. zł, z czego ponad 3 mln 600 tys. zł pochodzi z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
 
Operatorzy publicznego transportu zbiorowego w okresie od 1 września do 30 listopada 2019 r. sprzedali ponad 68 tys. biletów, w tym blisko 3 tys. biletów miesięcznych. Zgodnie z przyjętą metodyką, każdy bilet miesięczny to 44 przejazdy. Łatwo więc policzyć, że w powyższym okresie na uruchomionych przez samorząd województwa Łódzkiego liniach komunikacyjnych zanotowano prawie 200 tys. przejazdów.

Od 1 stycznia 2020 r. dotowane autobusy dotrą do 220 wykluczonych komunikacyjnie miejscowości. Nowe linie obejmą swoim zasięgiem wszystkie powiaty województwa. Nowe połączenia zyska 115 gmin, przy łącznej liczbie 177 gmin na terenie naszego regionu.

Więcej o:
połączenia radomsko pks radomsko linie radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE