Trzy medale tenisistów UMLKS podczas młodzieżowych mistrzostw woj. łódzkiego

W dniach 25-26 kwietnia w Moszczenicy dokończone zostały mistrzostwa woj. łódzkiego w kategoriach młodzieżowych w tenisie stołowym.

Oliwia Kowalska na drugim stopinu podium. Fot. UMLKS
Tym razem rozgrywano turniej singlowy i gry podwójne w kategoriach młodzików i kadetów. Do trzech medali juniorskich tenisiści UMLKS dorzucili kolejne trzy krążki .

Najwartościowszy wynik osiągnęła Oliwia Kowalska, która wywalczyła srebrny medal w singlu młodziczek. - Szkoda, że Oliwia w finale z  Wiktorią Wrzosek (Biała Rawska) prowadząc 2:1 i 7:3, nie potrafiła zdobyć złota, ale taki jest sport. Przeciwniczka Oliwii dostała" niesamowitego luzu" i będąc praktycznie przegraną zaczęła grać bezbłędnie ostatecznie wygrywając – mówi Jacek Kawka, opiekun pingpongistów UMLKS. W tej samej kategorii Kinga Więcławska uplasowała się na miejscach 9-16.

Kolejny srebrny medal Oliwia Kowalska zdobyła w grze deblowej wspólnie z Magdą Frątczak (z klubu Jedynka Łódź), a brązowy medal w deblu kadetek zdobyły Ola Barańska i Dominika Pluta.

Pozostałe wyniki naszych zawodników: singiel młodzików - Mateusz Czapla i Mateusz Rozpędek 7-8, a w deblu miejsca 5-8 singiel Kadetek - Ola Barańska - Dominika Pluta 5-6.

Obecnie tenisiści UMLKS przygotowują się do Mistrzostw Polski juniorów i młodzików oraz do ostatnich kolejek ligowych.