Trzy firmy chcą przebudować skwer przy ul. Piastowskiej w Radomsku

Trzy firmy chcą przebudować skwer przy ul. Piastowskiej w Radomsku

Trzy firmy przystąpiły do przetargu na przebudowę skweru przy ul. Piastowskiej w Radomsku. Był to drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania.

Do przetargu przystąpiły firmy: spółka FIBA, która zaproponowała za wykonanie inwestycji 557 tys. zł, Biuro Projektowe MM Projekt (539,8 tys. zł) oraz firma Usługi Remontowo-Budowlane Kubik Mirosław (479,2 tys. zł).

Był to drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy zagospodarowania skweru przy ul. Piastowskiej. Pierwszy został unieważniony w listopadzie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty (złożonej przez firmę FIBA) przewyższała kwotę, jaką miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji.

O tym, że skwer przy ul. Piastowskiej zostanie przebudowany mówi się od 2017 roku. Inwestycja to efekt współpracy miasta z przedsiębiorcą, któremu magistrat dofinansował budowę parkingu oraz drogi dojazdowej do prowadzonej przez niego apteki. Po stronie przedsiębiorcy leżało przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji i nieodpłatne przekazanie jej miastu.

W ramach inwestycji na nieużytkowanym obecnie skwerze, stworzony zostanie teren rekreacyjny. Wybudowany zostanie tam m.in. plac zabaw. Pojawi się też fontanna, elementy małej architektury, nasadzenia oraz oświetlenie. Przebudowany zostanie również ciąg komunikacyjny, obsługujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Cały teren zostanie objęty miejskim monitoringiem.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy maja 2021 roku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko skwer ulica piastowska przetarg przebudowa skweru inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE