„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu radomszczańskiego. Policja podsumowała akcję

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu radomszczańskiego. Policja podsumowała akcję Fot. KPP Radomsko

Funkcjonariusze drogówki każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tego typu działania wpływają na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji powodowanych przez tę grupę nieodpowiedzialnych kierowców. Przede wszystkim chodzi o poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez wdrożenie kierowcom zasad bezpiecznego poruszania się i właściwego zachowania na drodze.

22 maja 2023 roku od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze radomszczańskiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzali, czy wszyscy kierowcy tego ranka wsiedli za kierownicę trzeźwi.

- Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Niestety, wciąż nie brakuje osób, które najpierw spożywają alkohol, a potem wsiadają za kierownicę nie myśląc o konsekwencjach. Stwarzają one ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Mając na celu niedopuszczenie do takich sytuacji na drodze, zorganizowano poranne działania – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Ogółem policjanci przebadali 897 kierujących, ujawniając 8 – znajdujących się pod wpływem alkoholu. Ponadto, pięciu osobom zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-letni kierujący pojazdem osobowym marki Opel. Podczas kontroli na ul. Cmentarnej w Gidlach badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą odbywały się cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami.

- Apelujemy o rozsądek, na drodze nie ma miejsca dla nietrzeźwych kierowców – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja trzeźwy poranek trzeźwość kontrola profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE