Trzech pięściarzy RSB z tytułem mistrza województwa

Bardzo dobrze zaprezentowali się pięściarze Radomszczańskiej Szkoły Boksu podczas rozegranych w miniony weekend mistrzostw okręgu łódzkiego w boksie. Podopieczni trenera Roberta Sztangreciaka zdobyli trzy złote krążki. Łącznie w Łodzi startowało 55 najlepszych pięściarzy z województwa. RSB reprezentowało pięciu zawodników.

Trener Robert Sztangreciak na mistrzostwa okręgu łódzkiego zabrał pięciu pięściarzy: Mateusza Majewskiego, Łukasza Pełkę, Sebastiana Nowaka, Michała Jackowskiego oraz najbardziej utytułowanego Mateusza Stępnia.

- Z rozczarowaniem dowiedziałem się, że nasz 12-letni zawodnik Mateusz Majewski nie może wziąć udziału w mistrzostwach - informuje trener Robert Sztangreciak. - Powód był dość prosty: młodzicy mogą startować od 13. roku życia. Mateusz boksował już w turniejach towarzyskich. Zabrałem go z myślą, że może osiągnąć sukces - mówi opiekun pięściarzy.

Radomszczańska Sekcja Boksu działa już ponad rok. Od początku jej działalności w klubie trenują Łukasz Pełka oraz Mateusz Stępień. Obaj w Łodzi zdobyli złote medale. Powód do radości jest o tyle większy, że Stępień obronił tytuł mistrzowski sprzed roku.

- Łukasz zwyciężył kategorię do 60 kg. Walczył bardzo krótko, bo po zaledwie 15 sekundach znokautował pięściarza Włókniarza Łódź - mówi dalej Sztangreciak.

Po drugi medal w kategorii 64 kg sięgnał Sebastian Nowak, który - prócz treningów bokserskich - otarł się w przeszłości o zapasy, a obecnie swoich sił próbuje również w mieszanych sztukach walki.

- Sebastian jest bardzo sprawnym zawodnikiem. Często bierze udział w naszych zajęciach, a dzięki licencji bokserskiej, jaką posiada, mógł wystąpić w Łodzi - mówi opiekun RSB.

Dla Mateusza Stępnia były to już drugie mistrzostwa okręgu, w których startował. W poprzednim roku Łódź była dla niego szczęśliwa. Nasz pięściarz zdobył swój pierwszy poważny tytuł bokserski - został mistrzem okręgu. W tym roku ponownie nie miał sobie równych i zwyciężył w kategorii 69 kg. - Mateusz ponownie był najlepszy w swojej kategorii wagowej - mówi Sztangreciak.

W najwyższej kategorii wagowej +91 kg startował Michał Jackowski. - Michał przeboksował trzy rundy z zawodnikiem ważącym 116 kg i, niestety, przegrał - wyjaśnia trener. - Dużo pracy przed nim i przede mną. W takiej wadze liczy się przede wszystkim wytrzymymałość - dodaje.

W najbliższach planach pięściarzy RSB jest najlepsze przygotowanie się do mistrzostw Polski seniorów, które odbędą się w maju.

Autor: Marcin Półrola

Artykuł pochodzi z bezpłatnego tygodnika "Między Stronami", który jest dostępny m.in. w sklepach OSM i Zorza. Elektroniczną wersję tygodnika można pobrać ze strony www.miedzystronami.com.