Trzeba wiedzieć o co się pyta

Trzeba wiedzieć o co się pyta Fot. M. Kołaczkowski

We wrześniu 2022 roku radny Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski (PO) przeprowadził niezapowiedziana kontrolę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Domagał się przedstawienia dokumentów i procedury zakupu miału dla miejskiej ciepłowni i wystawionych faktur.

- Podczas kontroli spotkałem się z niezrozumiałym oporem ze strony prezesa spółki, która nie udostępniła mi dokumentów, po które umówiłem się. Rozmową dżentelmeńską umówiliśmy się, że dokumenty, o które wnioskowałem otrzymam za kilka dni w formie elektronicznej lub papierowej – relacjonował Rafał Dębski podczas zwołanej konferencji prasowej radnych Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem radnego prezes PGK kompletnie się pogubił. Poinformował, że wnioskowane dokumenty przekaże, ale dopiero gdy radny dokona opłaty w kwocie około 9 tys. złotych. 

Z kolei Magdalena Spólnicka przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie radomszczańskim twierdzi, że prezydent Radomska ewidentnie nie szanuje wyborców, nie udziela odpowiedzi na zadane pytania w imieniu mieszkańców przez radnych. 

- Czy to się podoba prezydentowi czy nie, to ma obowiązek udzielania informacji mieszkańcom jak prowadzona jest polityka finansowa. My będziemy z tych uprawnień korzystać - komentowała na konferencji prasowej Magdalena Spólnicka.

Dlaczego dokumenty, o które wnioskował radny Dębski nie zostały przekazane zainteresowanemu przez PGK? To tłumaczył na portalu Radomsko24.pl w rozmowie „W Temacie” Jarosław Ferenc prezydent Radomska

- Trzeba wiedzieć o co się pyta… Myślę, że nie wiedział. Ostatni wniosek z tego co usłyszałem od prezesa PGK, to pan Rafał Dębski zwrócił się o informacje publiczną, w której PGK powinno skserować mu 12 tysięcy stron dokumentów. Nie wiem po co radnemu 12 tys. stron dokumentów. Czy zamierza zwolnić się z pracy i studiować dokumenty? Gdyby pan radny zadał konkretne pytanie, to by odpowiedź otrzymał. Zadał pytanie, które wymaga ogromnej ilości pracy od pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej - komentuje na portalu Radomsko24.pl Jarosław Ferenc, prezydent miasta Radomska 

Cała rozmowa z Jarosławem Ferencem na portalu Radomsko24.pl, w piątek 13 stycznia o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE