Trwają zgłoszenia do Przeglądu Widowisk Jasełkowych

Trwają zgłoszenia do Przeglądu Widowisk Jasełkowych

W styczniu 2020 roku, w Radomsku odbędzie się Przegląd Widowisk Jasełkowych pod hasłem „Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie, Jako Panu naszemu”.

Organizatorzy: Radomszczański Uniwersytet III Wieku Fundacja i Aktywne Centrum Edukacyjne Uniwersytet Otwarty dla Każdego.

W przeglądzie wezmą udział zespoły szkolne z Radomska i okolic prezentujące widowiska jasełkowe oraz inne formy teatralne, tematycznie związane z Bożym Narodzeniem ze szczególnym uwzględnieniem klas integracyjnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, amatorskich grup teatralnych działających przy ośrodkach kultury, ośrodkach Caritas i parafiach.

Celem imprezy jest m.in. pielęgnowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia, prezentacja widowisk jasełkowych i innych form teatralnych związanych z misterium świąt.

W przeglądzie uczestniczą szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, przedszkola z Radomska i okolic. Zgłoszenie udziału odbywa się poprzez wysłanie pocztą elektroniczną na adres: utwradomsko@interia.pl lub fundacja.ace@gmail.com, tel 781 180 578, w terminie do 10 grudnia. Każdy zespół zostanie powiadomiony o terminie występu w ramach eliminacji konkursowych.

Zespół prezentuje jeden spektakl w czasie nie przekraczającym 45 minut. Prezentację ocenia komisja powołana przez organizatorów, która podejmuje decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień. Decyzje komisji są ostateczne.

Zespoły oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych:

I kategoria  dla przedszkola
II kategoria dla  szkół podstawowych
III kategoria dla szkół ponadpodstawowych
IV kategoria – inne integracyjne grupy

Więcej o:
przegląd widowisk jasełkowych w radomsku utw radomsko boże narodzenie radomsko przegląd radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE