Trwają prace przy rewitalizacji ulicy Reymonta. Zobacz zdjęcia z postępu prac

Trwa rewitalizacja części ulicy Reymonta. Dzięki naszym zdjęciom zobaczysz jak postępują prace przy upiększeniu terenów przydworcowych.

Trwa rewitalizacja części ulicy Reymonta. Dzięki naszym zdjęciom zobaczysz  jak postępują prace przy upiększeniu terenów przydworcowych. Remontem objęty jest także budynek po byłej przychodni kolejowej gdzie w przyszłym roku swoją siedzibę znajdzie Straż Miejska.

- W budynku po byłej przychodni kolejowej projektowane jest wykonanie sieci elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania (projektowana instalacja c.o. zasilana z kotłowni w budynku), wentylacji grawitacyjnej. Obiekt dla zaopatrzenia w wodę przyłączony zostanie do istniejącej sieci wodociągowej. Zapewniona zostanie również sieć telefoniczna i komputerowa - informuje biuro prasowe radomszczańskiego magistratu.


Kolejny etap rewitalizacji to przebudowa ulicy Reymonta na odcinku od ulicy Kolejowej do skrzyżowania z ulicą T. Kościuszki. Umowa na rewitalizację została podpisana 29 czerwca 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Pozyskane dofinansowanie - 4 mln 139 000 zł stanowi 85% wartości inwestycji, pozostałe koszty pokryje miejski budżet. Realizacja projektu wiąże się z odnową – w sensie fizycznym i funkcjonalnym - jednego z ważniejszych obszarów miasta.

Więcej o:
rewitalizacja ul. reymonta pkp przebudowa reymonta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE