Trwa sprzątenie po Ksawerym w Radomsku

Fot. UM Radomsko

W Radomsku trwa porządkowanie zieleni po czwartkowym orkanie „Ksawery”. Od 6 października firmy zajmujące się zielenią miejską prowadzą prace mające na celu usunięcie skutków wichury.

- Od piątku trwają prace na terenie całego miasta. Drzewa zostały odpowiednio sklasyfikowane, by na początku usunąć te, które stanowiły największe zagrożenie. Park Świętojański został wyłączony z użytku ze względów bezpieczeństwa. Jako pierwsze usunęliśmy uszkodzone drzewa znajdujące się przy drogach, ze względu na to, że drogi nie można wyłączyć z użytku – wyjaśnia Przemysław Kosowski z firmy Zakład Oczyszczania Miasta.

W sobotę firma pracowała również w parku Świętojańskim, gdzie przygotowywano część drzew do wycięcia. Dodatkowo, prace przy usuwaniu skutków wichury prowadzi firma Eko-Drzew.

 - Od momentu wichury w terenie pracują cztery zespoły usuwające jej skutki. Nadłamane czy wywrócone drzewa stanowią zagrożenie nie tylko dla pieszych, ale też dla naszych pracowników. Czas ich usunięcia zależny jest od wielu czynników. Zachowujemy wszelkie zasady BHP, usunięcie niektórych z nich trwa nawet do 8 godzin – zauważa Przemysław Kosowski, dodając jednocześnie, że w wielu przypadkach pod drzewami przeznaczonymi do wycinki znajdowała się infrastruktura, która nie mogła zostać uszkodzona podczas prowadzenia prac. Taki stan rzeczy dodatkowo komplikuje prace.

Jak informuje naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska, szacunkowo skutki orkanu „Ksawery” zostaną usunięte do wtorku bieżącego tygodnia.

Info: UM Radomsko

Więcej o:
wiatr burza opady pogoda nawałnica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE