Trwa rozbudowa strażnicy OSP w Strzałkowie

Trwa rozbudowa strażnicy OSP w Strzałkowie Fot. UG Radomsko

Prace przy rozbudowie strażnicy OSP w Strzałkowie trwają od kilkunastu miesięcy. Przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Obecnie budowlańcy działają dwutorowo.

- W trakcie jest montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Trwają prace hydrauliczne, elektryczne i budowlano - wykończeniowe. Obiekt uzbrajany jest w niezbędne media i wyposażenie – zauważa Michał Olczyk, prezes OSP Strzałków.

- W części garażowej wykonywana jest wentylacja, w trakcie montażu jest system odciągu spalin. Na zewnątrz plac jest utwardzany i przygotowywany pod kładzenie kostki brukowej. Na ukończeniu jest elewacja budynku. Została zamontowana drabina do wejścia na dach wieży oraz mocowanie pod syrenę alarmową - dodaje. 

Rozbudowa strażnicy polega na dobudowaniu części garażowej, na co najmniej 5 pojazdów bojowych, powstaniu pomieszczeń socjalnych, biurowych i szkoleniowych. W obiekcie będzie ponadto zlokalizowana mini siłownia z przeznaczeniem nie tylko dla strażaków, ale dla całej społeczności. Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną i parkingi. Oblicze zmieni również teren wokół strażnicy.

Zakończenie prac planowane jest w pierwszym półroczu 2024 roku. Fundusze na rozbudowę strażnicy pochodzą z dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Radomsko.

Łączna wartość zadania to 5.841.017,85. złotych.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków osp strzałków strażnica budowa inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE