Trwa remont mostu w Krzętowie

Trwa remont mostu w Krzętowie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Rozpoczęła się przebudowa mostu w Krzętowie. Po wymianie wysłużonych i zniszczonych elementów przeprawa nad Pilicą powinna służyć mieszkańcom kolejne lata.

Jak się okazało, bieżące naprawy już nie wystarczały. Na początku tego roku stan obiektu był tak zły, że bez remontu jesienią należałoby go całkowicie zamknąć dla ruchu. Tymczasem Powiat Radomszczański, który jak większość samorządów, boryka się z problemami spowodowanymi niedostatecznym finansowaniem zdań oświatowych przez budżet centralny, nie dysponował środkami na tak poważny remont mostu. Na szczęście apele o pomoc słane przez władze Powiatu zostały dostrzeżone. Wniosek o dofinansowanie remontu mostu z ogólnej rezerwy Prezesa Rady Ministrów przygotowany przez pracowników Starostwa Powiatowego w Radomsku w czerwcu otrzymał pozytywną opinię Wojewody Łódzkiego, a potem – wsparcie finansowe w wysokości 80 proc. kosztów zadania.

- Bez tej pomocy, w obecnej trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią i niższymi wpływami do samorządowego budżetu, powiatu nie byłoby stać na taką inwestycję - wielokrotnie podkreślała starosta Beata Pokora.

Prace na moście w Krzętowie rozpoczęły się 28 października, potrwają do połowy grudnia. Przez ten czas odcinek drogi powiatowej nr 3934E pomiędzy Krzętowem, a Dobromierzem i Mrowiną, będzie zamknięty dla ruchu kołowego (jedyny możliwy objazd wytyczono przez Przedbórz). Robotnicy zakończyli już rozbiórkę istniejących balustrad chodników, jezdni i poprzecznic drewnianych. W tym tygodniu rozpoczął się montaż nowych elementów, wykonywanie przekładek z papy termozgrzewalnej, odtwarzanie drewnianej konstrukcji mostu: belek, wsporników, poprzecznic i słupków. Zabezpieczone przed korozją zostaną metalowe elementy mostu, zaplanowano też naprawę przyczółków i stożków nasypów.

Koszt remontu to 376 tys. 319 zł.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
krzętów most pilica remont przebudowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE