Trwa przebudowa ul. Św. Rozalii w Radomsku

Trwa przebudowa ul. Św. Rozalii w Radomsku

Trwa przebudowa ul. Św. Rozalii oraz Kraszewskiego w Radomsku. To jedna z największych inwestycji realizowanych obecnie w mieście. Prowadzone prace wymuszają zmianę organizacji ruchu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Zakres przebudowy ul. Kraszewskiego i Św. Rozalii obejmuje: budowę jezdni o szerokości 7 metrów o nawierzchni z betonu asfaltowego, budowę chodników i ścieżki rowerowej o nawierzchni z kostki betonowej, utworzenie miejsc postojowych o nawierzchni z kostki granitowej, odwodnienie poprzez kanalizację deszczową, budowę oświetlenia ulicznego, likwidację kolizji z sieciami: energetycznymi, telekomunikacyjnymi, wodociągowymi, kanalizacyjnymi, gazowymi, a także urządzenie zieleni – nasadzenia drzew i krzewów.

W związku z przebudową ulicy Św. Rozalii występują utrudnienia w ruchu. Radomszczański magistrat zachęca do omijania przebudowywanego odcinka pobliskimi ulicami, m.in. Kopiec, Żwirki, Młodzowską, Narutowicza czy Kraszewskiego.

Inwestycja kosztować będzie 10 mln 934 tys. złotych brutto. Dotacja uzyskana z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadania wynosi ponad 6,7 mln zł.

Zadanie zostanie wykonane przez konsorcjum firm FIBA s.c. i P.U.H. DOMAX.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2021 r.

Więcej o:
radomsko urząd miasta inwestycja ul. św. rozalii radomsko remont
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE