Trwa przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku

Trwa przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od Miejskiego Domu Kultury, do skrzyżowania z ulicą Targową, gdzie docelowo powstanie rondo. W miejscu prowadzenia prac występują utrudnienia komunikacyjne.

Na ulicy zostanie wykonana nowa, asfaltowa nawierzchnia, chodniki z kostki betonowej, miejsca postojowe i ścieżka rowerowa. Wykonana zostanie również sieć kanalizacji deszczowej, wybudowane zostanie przyłącze wodociągowe do studni wodomierzowej, przebudowane zostaną sieci wodociągowa, telekomunikacyjna i elektryczna. Skrzyżowanie z ulicą Targową zostanie zastąpione rondem.

Przebudowane zostanie również oświetlenie uliczne. Na moście nad rzeką Radomką po stronie szkoły podstawowej nr 2 wymieniona zostanie barierka.

Pod nowe miejsca postojowe wycięte zostaną drzewa, jednak w projekcie zaplanowane są nowe nasadzenia drzew, krzewów i traw wraz z dodatkowymi 7 drzewami odmiany Jesion Wyniosły.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 mln złotych. Wykonawcą jest firma FIBA s.c.

Podczas realizacji inwestycji występują utrudnienia komunikacyjne. Ruch odbywa się wahadłowo. Starowany jest sygnalizacją świetlną. Ruch dwukierunkowy zachowany został wyłącznie na odcinku od ul. Nadrzecznej do ul. Brzeźnickiej.

Więcej o:
radomsko ulica piłsudskiego przebudowa inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE