Trwa policyjna akcja „Prędkość”

Trwa policyjna akcja „Prędkość” Fot. lodzka.policja.gov.pl

W dniach 10-11 i 14 listopada 2021roku na drogach województwa łódzkiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość”. Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania mają charakter prewencyjny.

- Dbanie o bezpieczeństwo kierujących i nadzory na trasach to jeden z naszych priorytetów. Z dotychczasowych analiz wynika, to w dalszym ciągu największe zagrożenie występuje w obszarze m.in. dotyczącym nadmiernej prędkości, a także jazda niedostosowana do warunków panujących na drodze. Deszcz, mgła, czy też leżące liście na jezdni, to wszystko sprawia, że łatwiej stracić panowanie nad  pojazdem. Celem tych działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Taktyka  zakłada organizację na głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach szczególnie niebezpiecznych i zagrożonych wysoką liczbą zdarzeń drogowych, zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory – mówi Marzanna Boratyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Więcej o:
policja województwo łódzkie akcja prędkość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE