Trojaczki i „podglądanie” noworodków w łódzkim szpitalu

Trojaczki i „podglądanie” noworodków w łódzkim szpitalu Fot. pixabay.com

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Madurowicza w Łodzi, czyli jednostce Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przyszły na świat trojaczki. To nie jedyna dobra informacja z tej placówki.

Trojaczki - dziewczynka i dwóch chłopców, są zdrowe. Jednak z uwagi na fakt, iż urodziły się przed terminem, najbliższe dni spędzą w inkubatorach.

W tym samym szpitalu zostało wprowadzone nowe rozwiązanie dla rodziców, których dzieci przyszły w ostatnim czasie na świat i przebywają w inkubatorach, a w związku z sytuacją epidemiologiczną, dostęp do nich jest utrudniony.

Dyrekcja szpitala wprowadziła możliwość obserwowania rozwoju noworodków umieszczonych w inkubatorach za pomocą kamer.

- Dzięki temu rodzice, którzy mają utrudniony dostęp do swych nowonarodzonych dzieci z uwagi na ograniczenia związane z epidemią, będą mieć okazję na upragnione chwile intymności – informuje Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Chętni rodzice muszą umówić się na konkretną godzinę, by kamera została skierowana właśnie na ich dziecko. A potem będą mogli obserwować rozwój maleństwa i czynności pielęgnacyjne wykonywane przez personel.

Więcej o:
szpital madurowicza łódź trojaczki łódź kamery noworodki łódź szpital
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE