Trasa ponownie zmieniona

Trasa ponownie zmieniona Fot. M. Kołaczkowski

5 listopada w Radomsku odbędzie się kolejna edycja Biegu Niepodległości. Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem, zwiększono limit uczestników do 200. Bieg, którego organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Miasto Radomsko, odbędzie się na dystansie 10 km.

- Radomsko naprawdę się rozbiegało. Musieliśmy zwiększyć limit osób startujących do 200 zawodników. To cieszy. Bieg Niepodległości, bieg im. Mariana Szymańskiego i bieg ekstremalny, to sztandarowe imprezy organizowane przez MOSiR i miasto Radomsko – komentuje Robert Koniarski, instruktor w MOSiR.

- W tym roku jest jedna pętla. Nastąpiła ponowna zmiana trasy. Nie wszystko zależy od MOSiR. Wiem, że zawodnicy byli przyzwyczajeni do trasy, która biegła ulicami: św. Królowej Jadwigi - Starowiejską - Armii Krajowej - Leszka Czarnego - Piastowską - Słowiczą - Prymasa Wyszyńskiego i Jagiellońską. W tym roku będziemy biegli od  kompleksu Aquara. Trasa wymagająca, bo  na samym początku duży podbieg. Biegniemy ulicą Starowiejską, następnie ulicą Partyzancką, Jodłową do Strzałkowskiej i skręcamy w ulicę Reymonta (Strzałków) i tutaj jest ważna uwaga - wzdłuż Nowego Cmentarza biegniemy ścieżką rowerową nie jezdnią - wyjaśnia Robert Koniarski.

Wszystko o tegorocznym Biegu Niepodległości w Radomsku, w rozmowie na portalu Radomsko24.pl, w środę 2 listopada o godzinie 19.45. Opowie Robert Koniarski.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk robert koniarski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE