Transport darów wyjechał z Radomska do Wozniesienska

Transport darów wyjechał z Radomska do Wozniesienska Fot. UM Radomsko

Radomszczanie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. W piątek, 11 marca 2022 r. do partnerskiego Wozniesienska wyruszył z Radomska transport humanitarny z darami od mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców, firm i stowarzyszeń.

Zbiórka prowadzona była przez Urząd Miasta Radomska przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Wśród rzeczy przekazanych przez darczyńców znajdują się najpotrzebniejsze artykuły takie jak: żywność, woda, artykuły higieniczne, ubrania, ciepłe koce, leki, materiały opatrunkowe, fartuchy chirurgiczne, kuchenki, radioodbiorniki, latarki, powerbanki oraz wiele innych. Ogółem zgromadzono 15 ton darów. W pakowaniu i załadunku pomagało wielu wolontariuszy.

Do radomszczańskiego transportu dołączone zostały również dary z parafii w Nowogardzie, Reptowie i Drawnie dla parafii w Woznisiensku. Tę część zbiórki koordynował ks. Karol Karwowski, który przez wiele lat pełnił posługę w Ukrainie, współorganizował m.in. wymiany młodzieży z Radomska i Wozniesienska.

To nie koniec pomocy – cały czas trwa zbiórka charytatywna. Miasto Radomsko prowadzi również zbiórkę pieniężną na rzecz odbudowy zniszczonego przez wojnę miasta partnerskiego Wozniesiensk. Darowizny można wpłacać na numer konta: 22 1020 3352 0000 1002 0279 5326.

Więcej o:
radomsko transport darów wozniesiensk ukraina pomoc wsparcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE