TPM organizuje wycieczkę do stolicy

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Radomsku zaprasza na wycieczkę do Warszawy.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Radomsku zaprasza na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie Muzeum Wnętrz w Pałacu w Otwocku, Muzeum Narodowego w Warszawie (wystawa malarstwa Olgi Boznańskiej) oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Radomsku organizuje wycieczkę do Warszawy, w dniu 25 kwietnia. Celem wycieczki jest zapoznanie się z najdonioślejszymi wydarzeniami muzealnymi ostatnich lat. Zaplanowano  zwiedzenie Pałacu w Otwocku Wielkim, wystawy malarstwa Olgi Boznańskiej i Muzeum Historii Żydów Polskich. Pałac w Otwocku nigdy wcześniej nie był udostępniany publiczności, ponieważ znajdował się w dyspozycji rządu polskiego. Obecnie w jego wnętrzach Muzeum Narodowe w Warszawie prezentuje część nigdy wcześniej nie wystawianej kolekcji mebli.

Wystawa malarstwa Olgi Boznańskiej, jednej z najbardziej cenionych polskich malarek, zaliczanych do ścisłego grona najwybitniejszych artystek europejskich, jest realizacją międzynarodową pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anny Komorowskiej.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny i organizację pozarządową (ŻIH). Muzeum jest punktem odniesienia dla wszystkich zainteresowanych dziedzictwem Żydów polskich oraz znakiem dokonującego się przełomu we wzajemnych stosunkach Polaków i Żydów.

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o niezwłoczne wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł (niezbędnej do wykupienia biletów wstępu i opłacenia przewodników) w Muzeum Regionalnym w Radomsku u Aliny Wilkoszewskiej (poniedziałek - piątek w godzinach 8-16). Ilość miejsc ograniczona.

informacja TPM

Więcej o:
wycieczka muzeumtowarzystwo przyjaciół muzeum muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE