Toyota zderzyła się z motorowerem. 63-latek trafił do szpitala

Toyota zderzyła się z motorowerem. 63-latek trafił do szpitala Fot. KPP Radomsko

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło popołudniu, 1 lipca 2021 roku w Stobiecku Szlacheckim. Mężczyzna kierujący motorowerem ze stłuczeniami oraz złamaną nogą został przewieziony do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Z ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że 39 – letnia kierująca toyotą na łuku drogi zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku motorowerzystą. 63 - letni mieszkaniec gminy Dobryszyce ze względu na obrażenia został przewieziony do radomszczańskiego szpitala. Kierująca osobówką to mieszkanka gminy Kobiele Wielkie. Osoby uczestniczące w wypadku były trzeźwe.

- Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze! Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu. To tzw. niechronieni, gdyż o wiele bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie jednośladu z innym pojazdem zwykle kończy się tragicznie dla osoby poruszającej się motocyklem, rowerem czy motorowerem – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
policja radomsko wypadek stobiecko szlacheckie motorower
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE