Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Radomsku ma 40 lat!

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Radomsku ma 40 lat! Fot. UM Radomsko

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Radomsku świętowało 40-lecie działalności. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu prezydent Jarosław Ferenc życzył Towarzystwu dalszych sukcesów, nieustającego zapału oraz energii do dalszego budowania i pielęgnowania silnych więzi między Polską i Węgrami.

Jak podkreślił prezydent Jarosław Ferenc, działalność Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej od czterdziestu lat jest świadectwem determinacji i oddania w przybliżaniu społeczeństwu historii, kultury oraz osiągnięć gospodarczych narodu węgierskiego. Niezwykle inicjatywy, takie jak wystawy czy spotkania poświęcone węgierskiej poezji, a także liczne wydarzenia skierowane do młodzieży, ukazują nie tylko różnorodność naszych kultur, ale także się naszego wspólnego dążenia do wzajemnego zrozumienia i integracji.

- W tym wyjątkowym dniu, chciałbym podziękować za Wasze zaangażowanie i wkład w pielęgnowanie więzi polsko węgierskich, która stanowi fundament naszej wspólnej europejskiej historii. Nasze narody mają długą i bogatą historię, opartą na wzajemnym szacunku, współpracy i przyjaźni. Patrząc wstecz, widzimy wspólne epizody walki o niepodległość, dążenia do demokracji oraz do rozwoju kulturalnego i gospodarczego. Jest to dziedzictwo, które nie tylko łączyło nas w minionych czasach, ale obecnie stanowi punkt odniesienia dla naszej przyszłości – mówił Jarosław Ferenc.

Prezydent Radomska dodał, że działalność Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jest przykładem, jak z pasją i poświęceniem można budować mosty między naszymi narodami, podtrzymując duch współpracy i przyjaźni, które stanowią nierozłączną część naszej tożsamości kulturowej.

Więcej o:
radomsko towarzystwo przyjaźni polsko-węgierskiej jubileusz 40-lecie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE