Tour de Radomsko 2018

Tour de Radomsko 2018

W niedzielę, 26 sierpnia na placu 3 Maja odbył się rajd rowerowy połączony z akcją charytatywną, podczas której zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 8-letniej Julki z Radomska.

Rajd po raz kolejny zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Fundacja „Promień Radości”. Przedsięwzięcie to połączyło sport z akcją charytatywną, gdyż w tym roku Fundacja „Promień Radości” zbiera pieniądze na leczenie i rehabilitację ośmioletniej Julki – uczennicy PSP nr 1 w Radomsku, która choruje na nieuleczalny nowotwór mózgu.

Do nabycia dla uczestników przygotowano pakiet startowy, czyli pamiątkową koszulkę Tour de Radomsko, której zysk ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na leczenie Julki. W zeszłym roku Fundacja „Promień Radości” zbierała na nowy wózek dla Janusza Plewińskiego. Cel został osiągnięty i w niedzielę na placu 3 Maja Janusz Plewiński zaprezentował swój nowy wózek z napędem, dzięki któremu może teraz z dużą swobodą się poruszać.

Rozgrzewkę dla uczestników rajdu przeprowadzili trenerzy z radomszczańskiego Panaceum Fitness Club. Trasa rajdu rozpoczęła się z placu 3 Maja, przez centrum miasta i potem biegła ulicami Piłsudskiego, Krakowską, Jagiellońską i Starowiejską, a dalej przez Strzałków, Blok Dobryszyce, Stobiecko Miejskie – metą było Gospodarstwo Rybackie Folwarki. Łączna długość trasy to około 40 km.

Na miejscu odbył się piknik, na którym zorganizowano aukcję. Dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci puszczania kolorowych baniek mydlanych. A zarówno na dużych, jak i małych widzów czekały samochody typu truck, którymi można było się przejechać.

Więcej o:
tour de radomsko fundacja promień radości panaceum fitness club radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE