Tory nowe, żelastwo zostanie

Nikt nie przyznaje się do kładki nad torami kolejowymi w pobliżu ulicy Kościuszki

Nikt nie przyznaje się do kładki nad torami kolejowymi w pobliżu ulicy Kościuszki.
Fot. Paweł Dudek


Kładka ta została zamknięta dla pieszych na przełomie 2010 i 2011 roku. Od tamtej pory nie można na nią wejść.

Z całą pewnością takie przejście przydałoby się zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy remontowane są tory oraz infrastruktura z nimi związana. O remoncie lub chociaż czasowym otwarciu kładki nikt jednak nie pomyślał.

Urzędnicy ze starostwa powiatowego, odwołując się do odpowiednich przepisów, odsyłają nas z pytaniem o kładkę do PKP.

- Na mocy art. 34 ust. 3 ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe" (Dz. U. z dnia 12 października 2000 r., Nr 84, poz. 948 z późn. zm.)  budynki, inne urządzenia i lokale znajdujące się na gruntach, o których mowa w art. 34 ust. 1 powoływanej ustawy (tj. na gruntach będących własnością Skarbu Państwa, które stały się z dniem wejścia w życie w/w ustawy, z mocy prawa, przedmiotem użytkowania wieczystego PKP), stały się z mocy prawa, nieodpłatnie, własnością PKP - czytamy w informacji ze starostwa.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na pytanie o ten obiekt udzieliła bardziej lakonicznej odpowiedzi:

- Jeżeli chodzi o kładkę na dworcu w Radomsku informujemy, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie są właścicielem tego obiektu.

Wygląda więc na to, że już niebawem będziemy mieć w Radomsku nowe tory i peron, ale znajdująca się w fatalnym stanie kładka sprzed kilkudziesięciu lat, pozostanie na swoim miejscu.

Więcej o:
mostek tory pkp przejazd remont wiadukt kładka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE