TOPSOR „posegreguje” pacjentów SOR Szpitala Powiatowego w Radomsku. Będą numerki i kolorowe opaski

TOPSOR „posegreguje” pacjentów SOR Szpitala Powiatowego w Radomsku. Będą numerki i kolorowe opaski Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku zakończył ostatni etap wdrażania projektu: „Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOPSOR)”, którego celem jest usprawnienie pracy SOR-ów w celu zwiększenia efektywności świadczeń zdrowotnych udzielanych osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

System ma na celu zapewnienie łatwego dostępu do informacji o przewidywanym czasie oczekiwania w SOR-ach, a także generowanie danych umożliwiających ewaluację czasu udzielania świadczeń.

- Nasza placówka otrzymała sprzęt i oprogramowanie niezbędne do korzystania z systemu, m.in. biletomaty, urządzenia systemów kolejkowych i oprogramowanie pozwalające na przeprowadzanie segregacji medycznej a także dwa kardiomonitory monitorujące podstawowe funkcje życiowe pacjentów. Zgodnie z założeniami projektu w szpitalnym oddziale ratunkowym ma być prowadzona segregacja medyczna, która będzie się odbywała za pomocą systemu zarządzającego trybem obsługi pacjenta. System umożliwi łatwy dostęp do informacji o przewidywanym czasie oczekiwania jak również usprawni pracę SOR w celu zwiększenia efektywności udzielanych świadczeń zdrowotnych. Wzorem europejskiego systemu, trafiający na SOR pacjent będzie pobierał numerek do rejestracji. Następnie pacjentowi nadawana będzie opaska w kolorze definiującym okres oczekiwania na udzielenie świadczenia medycznego – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

14 grudnia 2020 odbył się odbiór całego oprogramowania przez przedstawiciela wykonawcy i koordynującego projektu unijny członka Lotniczego Pogotowania Ratunkowego.

Wkrótce system zacznie swoją działalność w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a jego szacunkowa wartość w skali kraju wynosi ok. 40 mln zł. Głównym realizatorem tego zadania jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko sor szpital radomsko segregacja pacjentów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE