Tomasz Ślęzakiewicz został prezesem spółki SIM Łódzkie

Spółka SIM Łódzkie ma już swój Zarząd. W piątek, 2 lipca 2021 r. wybrano prezesa Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Został nim Tomasz Ślęzakiewicz.

Tomasz Ślęzakiewicz nie jest w Radomsku osobą anonimową. Jest architektem z wieloletnim doświadczeniem, pracował również w Urzędzie Miasta.

- Jestem pełen optymizmu i nadziei na realizację ambitnych zamierzeń. Od wielu lat pracuję w zawodzie architekta, w Urzędzie Miasta zajmowałem się procedowaniem planów miejscowych, więc myślę, że mam podstawy i wykładnię do realizacji celów spółki SIM Łódzkie – mówi Tomasz Ślęzakiewicz, prezes spółki SIM Łódzkie.

Prezes spółki SIM Łódzkie został wybrany jednogłośnie na walnym zebraniu wspólników, czyli przedstawicieli gmin wchodzących w skład SIM Łódzkie. Był jedynym kandydatem na tę funkcję.

- Prezes ma przed sobą ogromne wyzwanie, czyli budowę – na początek, blisko 700 mieszkań, ale docelowo wierzymy, że będzie ich ok. 1700. Jest to pierwszy SIM w województwie łódzkim i bardzo się cieszę, że jego siedziba znajdować się będzie w Radomsku. Chcemy z otwartą przyłbicą zobowiązać się, że wspólnie z prezesem będziemy budować mieszkania, m.in. w Radomsku – podkreśla Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki, który zabiegał o to, by spółka miała swoją siedzibę w Radomsku.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej SIM Łódzkie został Mirosław Dratwiński.

Czytaj też: Spółka SIM Łódzkie stała się faktem

Do SIM Łódzkie przystąpiły samorządy Radomska, gminy Radomsko, Bełchatowa, gminy Bełchatów, Sieradza, Skierniewic, Pabianic oraz Brzezin.

Na terenach należących do samorządów, które przystąpiły do SIM zostaną wybudowane przystępne cenowo mieszkania dla osób, które dotychczas nie mogły pozwolić sobie na ich zakup. Będą to mieszkania dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, ale mają możliwość opłacania czynszu.

W Radomsku mieszkania w ramach SIM zostaną wybudowane na działce przy ul. Starowiejskiej. Pierwsze mieszkania powstaną tam w 2023 roku. Docelowo będzie ich ponad 80. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko sim łódzkie prezes sim łódzkie tomasz ślęzakiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE