Tomasz Skalski: Wreszcie jest w doniczce

Tomasz Skalski: Wreszcie jest w doniczce Fot. M. Kołaczkowski

- Panuje opinia, że posiadanie i użytkowanie ogródka działkowego, chociażby niewielkiego, w obecnych czasach jest luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić - mówi Tomasz Skalski, prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych Tulipan w Radomsku.

- Tymczasem jest wręcz przeciwnie. Z działki mogą korzystać nawet mieszkańcy miejskich bloków. W dodatku koszty dzierżawy działki są znacznie niższe, niż kupno ziemi – dodaje Tomasz Skalski w rozmowie na portalu Radomsko24.pl.

Spędzanie wolnego czasu w ogródku działkowym pozwala zrelaksować się i odpocząć od trudów dnia codziennego. Ponadto w takim miejscu można uprawiać rośliny użytkowe. Letnie wieczory natomiast można „poświęcić” na grillowanie i imprezy na świeżym powietrzu (ognisk nie można rozpalać).

- Dwa lata temu pandemia zrobiła istny szał na ogródki działkowe. Tylko w jednym roku 34 użytkowników zmieniło działki w naszym ogrodzie. To bardzo dużo – zaznacza Tomasz Skalski.

Mało chyba kto wie, że Tomasz Skalski, to również miłośnik i hodowca drzewek bonsai. Ma w swojej kolekcji ponad 100 gatunków drzew w doniczkach. Jeszcze kilka lat temu jedno drzewo nie chciało do doniczki. Był to kasztan. Jak jest dzisiaj?

- Już jest w doniczce. Udało mi się go wreszcie ujarzmić. Ma już ponad 10 lat. Największym problemem jest ujarzmić liście, czyli wielkość liści trzeba dostosować do wielkości drzewka – podkreśla Tomasz Skalski.

Zapraszamy na portal Radomsko24.pl na rozmowę w Tomaszem Skalskim, prezesem Rodzinnych Ogródków Działkowych Tulipan w Radomsku. Poniedziałek 30 maja o godz. 19.45.

Więcej o:
irek staszczyk staszczyk niezależnie tomasz skalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE