Tomasz Kornacki: Pomoc to nie sprint. Musimy przygotować się na maraton

Tomasz Kornacki: Pomoc to nie sprint. Musimy przygotować się na maraton Fot. M. Kołaczkowski

Powiat Radomszczański i miasto Radomsko przygotowały konkretne działania, by zaoferować pomoc uchodźcom z Ukrainy. W Urzędzie Miasta jest punkt informacyjny, uruchomiono interwencyjny numer telefonu, wyznaczono miejsca zakwaterowania. Ogłoszono zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

- W hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku, jest punkt recepcyjny. W tym miejscu uchodźcy otrzymują ankiety, które powinni wypełnić. Oczekujemy informacji, skąd przyjechali, z kim, jakiej pomocy oczekują czy Radomsko, jest dla nich tylko miastem tranzytowym. Niestety ze względu na obecną sytuację i bezpieczeństwo nie możemy oficjalnie podać ilu uchodźców przebywa w naszym powiecie  – mówi w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Tomasz Kornacki sekretarz Powiatu Radomszczańskiego.

- Każdy uchodźca wojenny z Ukrainy, musi być potraktowany jak obywatel naszego kraju. W przypadku służby zdrowia osoba musi być przebadana. Wszystkie świadczenia medyczne, które należą się obywatelom polskim, w tym przypadku należą się też Ukraińcom – dodaje Tomasz Kornacki gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Rozmowa z Tomaszem Kornackim  sekretarzem Powiatu Radomszczańskiego, pełnomocnikiem Starosty ds. Pomocy Ukrainie, w piątek 11 marca na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45.

Więcej o:
irek staszczyk ireneusz staszczyk tomasz kornacki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE