To ostatnie w tej kadencji takie spotkanie w starostwie w Radomsku

To ostatnie w tej kadencji takie spotkanie w starostwie w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Po raz ostatni w obecnej kadencji samorządowej w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu z przedstawicielami władz miast i gmin z terenu powiatu radomszczańskiego.

- W imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego pragnę złożyć Państwu serdeczne podziękowania za bardzo dobrą współpracę, liczne inicjatywy oraz nieocenioną pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć, realizowanych wspólnie w ostatnich pięciu latach. To była trudna kadencja naznaczona kryzysem gospodarczym, problemami finansowymi samorządów, pandemią covid i wybuchem wojny w Ukrainie. Wspólnie jednak udało się nam pokonać wiele problemów i wykonać wiele inwestycji – mówiła starosta Beata Pokora, podsumowując współpracę jednostek samorządu terytorialnego Powiatu Radomszczańskiego w kadencji 2018 – 2024.

W naradzie, oprócz starosty Beaty Pokory uczestniczyli: wicestarosta Małgorzata Lewandowska, Członkowie Zarządu Powiatu Ewa Gajzler, Michał Koski i Fabian Zagórowicz, skarbnik powiatu Magdalena Jędrzejczyk, sekretarz powiatu Tomasz Kornacki, wiceprezydent Radomska Monika Andrysiak, burmistrzowie i wójtowie oraz pracownicy Starostwa Powiatowego.

Wśród poruszanych tematów była m.in. współpraca z gminami w zakresie letniego i zimowego utrzymania dróg, udzielenie dofinansowania na przeprowadzenie zabiegów sterylizacji, kastracji i znakowania psów i kotów domowych oraz kotów wolnożyjących, informacja przedstawicieli radomszczańskiego oddziału Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Oddział Terenowy w Radomsku o prowadzonych warsztatach terapii zajęciowej dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

Spotkanie było także okazją do wręczenia Patrykowi Kamińskiemu, Jackowi Kawce oraz Tomaszowi Kornackiemu medali z okazji 70 - lecia Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi oraz do podsumowanie Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego 2022 – 2023. Najwięcej punktów w rywalizacji zdobyła reprezentacja gminy Gomunice, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego, gm. Kodrąb, gm. Dobryszyce, gm. Żytno, gm. Radomsko, gm. Gidle, gm. Ładzice, gm. Masłowice, gm. Wielgomłyny, gm. Przedbórz, gm. Kamieńsk, gm. Kobiele Wielkie.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko spotkanie podsumowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE