To już ostatni miesiąc na opłaty bonem turystycznym

To już ostatni miesiąc na opłaty bonem turystycznym Fot. Przystań rybacka w Jarosławcu

Rodzice z województwa łódzkiego aktywowali już 224 tys. bonów turystycznych. To ponad 85 proc. wszystkich bonów przysługujących rodzicom w naszym województwie. Choć wakacje się skończyły, został jeszcze miesiąc na opłaty bonem za wypoczynek i warto wydać bon choćby na wyjazdy weekendowe. Należy o tym przypomnieć, bo 39 tys. bonów w naszym województwie nie zostało aktywowanych.

Termin zrealizowania płatności bonem mija  30 września 2022 r., choć sama usługa może się odbyć później. Możemy więc zaplanować wycieczkę np. na październikowy weekend, ale opłatę bonem np. za hotel, musimy uiścić jeszcze we wrześniu.

- Do wydania choćby częściowego w bonach jest jeszcze ok. 104 mln zł w Łódzkiem. Tyle bowiem wynoszą w sumie nieaktywowane bony i aktywowane, ale niewykorzystane w całości lub części – mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest prosta i zajmuje tylko chwilę. Gdy aktywujemy bon na Platformie Usług Elektronicznych  ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

Do tej pory transakcje opłacone bonami z województwa łódzkiego wyniosły ok. 161,5 mln zł. Płatność bonami przyjmuje około 28 tys. podmiotów turystycznych. Lista podmiotów, u których można dokonać w taki sposób opłaty, dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej –https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Każdemu dziecku należy się jeden bon w wysokości 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł.

Więcej o:
zus zus radomsko bon turystyczny

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE