Radomsko, Łódzkie 30.9o Wtorek, 25 Czerwca 2019
ważne informacje
  • 19:06 Na ulicach Miłej i Krzywoustego nowa organizacja ruchu czytaj dalej
  • 12:06 Wakacje w mieście. Wydarzenia i imprezy dla dzieci czytaj dalej

To jest rok Moniuszki

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Koncert pieśni autorstwa Stanisława Moniuszki odbył się 20 marca w Wielgomłynach. Połączony był z otwarciem wystawy zdjęć i grafik autorstwa Jacka Strojnego.

Rok 2019 został ustanowiony przez Senat rokiem wybitnego kompozytora Stanisława Moniuszki, w związku z 200. rocznicą jego urodzin. W całej Polsce organizowane są wydarzenia kulturalne mające na celu upamiętnienie ojca polskiej opery narodowej.

Także w Wielgomłynach postanowiono włączyć się w obchody roku Moniuszki. 20 marca w tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zorganizowano wspaniały koncert w wykonaniu Anny Dębskiej-Molendy - solistki opery wrocławskiej oraz utalentowanej mieszkanki gminy, Nikoli Kardas. Koncert „Ja nic nowego nie tworzę..." został wyreżyserowany przez Krystynę i Andrzeja Rymarków.

Koncert połączony był z otwarciem autorskiej wystawy Jacka Strojnego, od kilku lat mieszkającego w Niedośpielinie (gm. Wielgomłyny). Pan Jacek na fotografiach prezentuje głównie motyle i owady napotkane podczas wędrówek na łonie okolicznej natury, a na grafikach portrety.

komentarze