To była akcja na szeroką skalę. Były osoby zaginione i nieprzytomne. Zaangażowano wszystkie służby

Fot. Wojciech Bojdo

Ewakuacja uczestników obozu młodzieżowego zlokalizowanego nad zalewem w Zakrzówku Szlacheckim, poszukiwanie zaginionych młodych ludzi na lądzie i wodzie. Udzielanie pierwszej pomocy oraz reanimacja. Do takich zdarzeń dochodziło w środę, 5 czerwca 2024 r. na terenie ośrodka w Zakrzówku Szlacheckim. Na szczęście nie były prawdziwe.

Oddelegowane jednostki służb ratowniczych ruszyły na pomoc młodzieży znajdującej się w zagrożeniu życia i zdrowia. Manewry odbywały się zarówno na lądzie, wodzie, jak i w powietrzu - to za sprawą uruchomionego na potrzebę poszukiwań drona. Oddziały sprawdziły swoją wiedzę i sprawność podczas akcji wyławiania osób topiących się w zalewie wodnym, udzielania pomocy poszkodowanym uczestnikom obozu młodzieżowego oraz prowadzenia na szeroką skalę poszukiwań zaginionych ludzi.

Dzięki wzorowej współpracy między służbami ćwiczenia zostały przeprowadzone sprawnie, a wszystkim potrzebującym udzielono niezbędnej pomocy.

- Dzisiejsze ćwiczenia są bardzo skomplikowane i bardzo ważne. Ten poziom działań wymaga dużej koordynacji wszystkich służb – podkreśla Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

W procesie planowania, organizacji i przebiegu manewrów aktywnie uczestniczyli pracownicy m.in. Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Policji, Straży Pożarnej, Szpitala Powiatowego, Inspekcji Nadzoru Budowlanego, WOPR oraz Nadleśnictwa Radomsko. W rolę poszkodowanych wcielili się uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina ładzice zakrzówek szlachecki zalew służby ratownicze akcja jankowice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE