„To był trudny rok” – Małgorzata Borek podsumuje początek swojej kadencji

Prawie dokładnie rok temu, 11 marca 2020 r., prezydent Jarosław Ferenc powołał Małgorzatę Borek na stanowisko dyrektora Muzeum Regionalnego w Radomsku. Placówką zarządzała jednak już wcześniej, bo od początku stycznia (w zastępstwie za Krzysztofa Zygmę), natomiast zawodowo z muzeum związana jest od prawie 18 lat.

- Ostatni rok to bardzo trudny rok. Niestety pandemia pokrzyżowała wiele planów, nie dało się zrealizować wszystkich założeń: nie odbywały się wernisaże, nie odbywały się promocje, spotkania, warsztaty, nie funkcjonowała też nasza chata tatarska – wylicza Małgorzata Borek.

COVID-19 sprawił, że Muzeum Regionalne było zamknięte dla zwiedzających przez wiele miesięcy. Okres lockdownu pracownicy postanowili wykorzystać na renowację starych eksponatów, uporządkowanie dziedzińca czy zinwentaryzowanie artefaktów znalezionych podczas prac archeologicznych na ul. Reymonta.

- Robiliśmy rzeczy, które są ważne, ale których nie widać na zewnątrz – tłumaczy Małgorzata Borek. Dodaje jednak, że niezwykle brakowało jej zwiedzających, bo bez nich muzea stają się zaledwie archiwami.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
małgorzata borek muzeum regionalne historia covid-19 lockdown pandemia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE