To będzie wymagać trochę pracy kopciuszka

To będzie wymagać trochę pracy kopciuszka Fot. M. Kołaczkowski

Bezpłatna komunikacja miejska od 1 stycznia 2023 roku będzie przysługiwać wszystkim osobom, których miejscem zamieszkania jest miasto Radomsko, i tym którzy rozliczają podatek dochodowych od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Radomsku. A na wniosek wójta teren Gminy Radomsko wejdzie w strefę miejską.

- Uchwała wynika z tego, że chcemy mieszkańcom po części zrekompensować koszty, które ponoszą i zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej. Powodów jest kilka. Po pierwsze względy ekologiczne, by zmniejszyć ilość samochodów w mieście i emisję spalin. Po drugie, mniejsza ilości aut, to zmniejszenie korków w mieście – wyjaśnia Sławomir Przybyłowicz, prezes MPK  w Radomsku.

- Tysiąc pasażerów to jest o około 80-100 aut mniej na ulicach Radomska. Dzisiejsze ceny paliw, też skłonią mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej, gdy będziemy się starali tak dopasować kursy dla mieszkańców, aby optymalnie wszędzie dojechali. To będzie jednak wymagać pracy trochę kopciuszka – dodaje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Sławomir Przybyłowicz.

Rozmowa z prezesem MPK w Radomsku Sławomirem Przybyłowiczem w środę 23 listopada, na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45. Zapraszamy.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sławomir przybyłowicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE