Test na koronawirusa także w karetce w Radomsku

Test na koronawirusa także w karetce w Radomsku Fot. pixabay.com

Ratownicy medyczni z Radomska wkrótce będą mogli wykonać testy antygenowe pacjentom podejrzanym o zakażenie koronawirusem. Radomszczańskie zespoły medyczne otrzymały około 800 takich testów.

- Załoga karetki pogotowia będzie pobierać wymazy od osób z objawami infekcji dróg oddechowych na miejscu zdarzenia albo w ambulansie. Testy pozwalają w ciągu 15 minut z dużą dozą prawdopodobieństwa i z dużą dokładnością stwierdzić czy pacjent, z którym mamy do czynienia jest zarażony koronawirusem - informuje w komunikacie szpital w Radomsku.

Jak podkreślono, możliwość przeprowadzania testów antygenowych przez zespoły ratownictwa medycznego jest możliwa po nowelizacji zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Obecnie trwa jeszcze wdrażanie procedury raportowania o wynikach testów, które będą przesyłane min. do ministerstwa zdrowia. Zespoły ratownictwa medycznego czekają jeszcze na uruchomienie modułów informatycznych dotyczących przekazywania danych o wynikach testów - dodano w komunikacie.

Po jego uzyskaniu, zespoły ratownictwa medycznego rozpoczną realizację nowych obowiązków.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus województwo łódzkiem szpital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE