Tereny czekają na inwestorów w Radomsku. To kolejne 24 ha

Tereny czekają na inwestorów w Radomsku. To kolejne 24 ha Fot. UM Radomsko

Magistrat poinformował, że zakończył się pierwszy etap przygotowania nowych terenów dla przyszłych inwestorów. Mowa o działkach przy ul. Sucharskiego. - To około 24 ha przeznaczone dla firm chcących zainwestować w Radomsku – czytamy w komunikacie.

Pierwszy etap przygotowań nowych terenów inwestycyjnych polegało na wycince drzew i krzewów oraz karczowaniu. Pozyskane drewno, zarządzeniem prezydenta, zostało przekazane Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w celu przekazania go osobom potrzebującym.

- To kolejny impuls do rozwoju miasta. Przy Sucharskiego znajdzie się miejsce dla dużych firm produkcyjnych, ale chcielibyśmy, aby znalazły się tam również małe i średnie przedsiębiorstwa. Dzięki temu będą nowe miejsca pracy, nie tylko dla pracowników fizycznych, ale też dla bardziej wykwalifikowanej kadry. Trwają także rozmowy z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

W kolejnym etapie wybudowana zostanie droga dojazdowa od ul. Sucharskiego oraz doprowadzone media. Prace przy budowie drogi rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Więcej o:
strefa radomsko strefa inwestycyjna w radomsku działki inwestycyjne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE