Teren wokół MDK-u się zmienia

Już ponad miesiąc czasu trwa remont wokół radomszczańskiego Miejskiego Domu Kultury. MDK w ten sposób przygotowuje się do planowanej budowy ronda przy ul. Brzeźnickiej. Rondo, które budować... ››

Już ponad miesiąc czasu trwa remont wokół radomszczańskiego Miejskiego Domu Kultury. MDK w ten sposób przygotowuje się do planowanej budowy ronda przy ul. Brzeźnickiej.

 

Rondo, które budować ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ma powstać na ul. Brzeźnickiej na wysokości domu kultury. Połączy ono ze sobą ulicę Piłsudskiego, ale jednocześnie zabierze drogę dojazdową do MDK-u oraz część miejsc parkingowych.

 

W wyniku przeprowadzanego remontu teren wokół MDK-u znacznie się zmieni. Powstanie droga wewnętrzna, zjazd do domu kultury z ul. Piłsudskiego, nowe miejsca parkingowe, oświetlenie i chodniki. W końcu pływać zacznie także radomszczański wioślarz - zostanie on umieszczony w niecce znajdującej się bliżej schodów.

 

Za przebudowę terenu wokół MDK-u odpowiada firma Rad-Bud, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to blisko 1 mln zł. 250 000 zł pochodzi z środków Ministerstwa Kultury, 700 000 zł pokryje kredyt.

 

Remont powinien zakończyć się na koniec listopada.

 

FOTOGALERIA

Więcej o:
mdk remont rondo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE