Teren Nowego Cmentarza zostanie powiększony

Teren Nowego Cmentarza zostanie powiększony

Zostaną dokupione dodatkowe działki by powiększyć teren Nowego Cmentarza w Radomsku, na którym powoli kończą się miejsca na pochówki. Pozytywnie został rozpatrzony przez miejskich radnych projekt uchwały o tym mówiący, w którym zakłada się zamianę gruntów na ten cel.

Radni, 25 czerwca na komisji rozwoju miasta i planowania przestrzennego zapoznali się z projektem uchwały, która zakłada zamianę gruntów niezabudowanych miasta z prywatnym właścicielem. Miasto w zamian za działkę o powierzchni 1 hektara znajdującej się w strefie ekonomicznej i rekompensacie finansowej, otrzyma w sumie teren o wymiarach 1,5 hektara. O tyle zatem powiększy się teren Nowego Cmentarza.
 
- Miasto deklarowało, że w sprawie poszerzenia terenu cmentarza będzie działało dwuetapowo. Pierwszą procedurą było przystąpienie do planu miejscowego na poszerzenie terenu nowego cmentarza. Natomiast drugą procedurą jest próba pozyskanie gruntów żeby fizycznie zapewnić możliwość poszerzenia tego miejsca. Dzisiaj prezentowaliśmy uchwałę na wskutek, której doprowadziliśmy do zagwarantowania części gruntów, jest to powierzchnia około 1,5 hektara. Miasto po negocjacjach z prywatnym właścicielem zaproponowało na zamianę działkę miejską o powierzchni 1 hektara, jest ona w bliskim sąsiedztwie strefy ekonomicznej. Natomiast za tą część 0,5 hektara byłaby rekompensata finansowa ze strony miasta i jest to kwota rzędu 330 tys. zł
- mówił wiceprezydent Jacek Belka.

Po wielu rozmowach zarządu Nowego Cmentarza z władzami miasta teraz można mówić o zdecydowanym kroku naprzód. Jest projekt i uchwała oraz zgoda radnych. Teraz pozostaje jeszcze wprowadzić zmiany do zagospodarowania przestrzennego tego terenu.

- Dziś mamy konkrety. Wiemy, że będziemy zamieniać działki. Zatem mamy 100 procentową pewność, że nie grozi nam brak miejsc do pochówków na Nowym Cmentarzu. Należy za to pochwalić organ wykonawczy, który zdał egzamin. Mamy przygotowanie, teraz pozostaje kwestia studium zagospodarowania przestrzennego tego terenu
- mówił radny Rafał Dębski.

Więcej o:
nowy cmentarz radomsko poszerzenie cmentarza w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE