Tercet Egzotyczny na scenie MDK

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 13 maja 2013 roku o godzinie 19.00 na koncert Tercetu Egzotycznego.

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 13 maja 2013 roku o godzinie 19.00 na koncert Tercetu Egzotycznego. Jest to niezwykły zespół muzyków, który może pochwalić się długoletnią tradycją i osiągnięciami.


Początki  Tercetu Egzotycznego sięgają jesieni 1963.  Zespół powstał we Wrocławiu z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Główny wokal objęła żona muzyka, Izabela, natomiast drugim gitarzystą został wówczas Mieczysław Metelski, którego po 3 latach zastąpił Zbigniew Adamkiewicz. Autorem muzyki do większości piosenek był sam Dziewiątkowski, zaś słowa pisali najlepsi polscy tekściarze. Zespół wyróżniał się charakterystycznym imagem, na który składały się meksykańskie stroje i sombrera. W 1966 roku ukazał się pierwszy album zespołu, zatytułowany Tercet Egzotyczny, na którym znalazły się zarówno hiszpańskie klasyki, jak i polskie utwory. Wśród nich pojawiła się piosenka "Pamelo, żegnaj".


Bilety na widowisko kosztują 50 zł. Będzie można je nabyć w kasie MDK lub pod nr telefonu 519 144 508. Więcej informacji można uzyskać pod numerem organizatora 502 702 770 BHU Impresariat Artystyczny w Końskich.

Więcej o:
tercet egoztyczny mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE