Tenisowy weekend

W miniony weekend w radomszczańskiej hali sportowej UMLKS Radomsko wspólnie z Urzędem Miasta był organizatorem Imprezy Ogólnopolskiej Otwartych Mistrzostw Radomska Osób Niepełnosprawnych w... ››

W miniony weekend w radomszczańskiej hali sportowej UMLKS Radomsko wspólnie z Urzędem Miasta był organizatorem Imprezy Ogólnopolskiej Otwartych Mistrzostw Radomska Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym oraz Turnieju Integracyjnego w Ramach Projektu "Sport na Okrągło". Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem w zawodach startowało około 80 zawodników z całej Polski.

 


W Otwartych Mistrzostwach Niepełnosprawnych Kobiet wygrała Teresa Glińska z Łodzi przed Marianną Szychowską z Warszawy,a w kategorii panów  wygrał Benedykt Mąkosa z Radomia przed Mariuszem Olczakiem z Warszawy. W tek kategorii radomszczanin Grzegorz Skalik został sklasyfikowany na miejscach 13-16.

 

W  Turnieju Integracyjnym Kobiet wygrała Patrycja Wiktor przed Klaudią Jagodzińską obie z Moszczenicy. Trzecie  była Kinga Musiał, czwarta Patrycja Mazurek obie UMLKS Radomsko. Wśród ponów zwyciężył Krzysztof Malcherek z Siemianowic przed Dariuszem Ściganym z Katowic. Najwyżej z radomszczan był Maciej Szymczyk 7 miejsce. Impreza stała na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Warto podkreślić że w najstarszym zawodnikiem turnieju był ponad 80-letni Bolesław Hancko z Warszawy a najmłodszymi zawodnicy UMLKS Radomsko Olivia Kowalska i Hubert Kowalki zawodnicy 9-letni. Wszyscy medaliści otrzymali okazałe puchary i nagrody rzeczowe.

 

Oficjalne wyniki Turnieju:

Kategoria: Kobiety

1. Glińska Teresa

2. Szychowska Marianna

3. Wieczorek Magdalena

Kategoria wózki - mężczyźni

1. Lis Rafał

2. Przybysz Sławomir

3. Stefaniak Jarosław

Turniej Integracyjny - mężczyźni

1. Malcherek Krzysztof

2. Ścigany Dariusz

3. Olczak Mariusz

Turniej integracyjny - kobiety

1. Wiktor Patrycja

2. Jagodzińska Klaudia

3. Musiał Kinga

 

Także w  weekend grali III ligowi tenisiści UMLKS Radomsko startowali ze zmiennym szczęściem.  W piątek 21 października pokonali na wyjeździe ubiegłorocznego I ligowca GULKS Gorzkowice 8-5, a w niedzielę we własnej sali przegrali z Dwójką Rawa Maz. 3-8. W spotkaniach tych punkty dla radomszczan zdobyli:  Tomasz Wrzalik i Paweł Kozera po 3,5Bogusław Kokosiński - 2,5 oraz Krzysztof Wieczorek  - 1,5. Po czterech kolejkach UMLKS Radomsko zajmuje 4 miejsce w rozgrywkach. Następny mecz zostanie rozegrany 5 listopada Radomsku z Legionem Skierniewice.

Więcej o:
tenis umlks liga
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE