Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Tenisistki i tenisiści UMLKS zakończyli rundę

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W miniony piątek 14 grudnia i sobotę 15 grudnia, drużyny tenisa stołowego UMLKS Radomsko rozegrały ostatnie w tym roku mecze mistrzowskie.

Drugoligowe tenisistki nie sprostały najlepszym drużynom ligi. Poniosły dwie porażki na wyjeździe. Najpierw  z ULKS Moszczenica 1:9 i u siebie z Jedynką Łódź 3:7. Punkty w tych meczach zdobyły Kinga Więcławska - 2 oraz Ola Niemiec i Dominika Pluta po 1 pkt.

Po 1. rundzie tenisistki UMLKS zajmują 5. miejsce w tabeli.

Swoje spotkanie przegrali także występujący w III lidze tenisiści UMLKS Radomsko. W Bychlewie ulegli miejscowej Jutrzence 8:2. Po jednym punkcie  zdobyli Irek Grodek i Krzysztof Wieczorek.

- W krótkim podsumowaniu I rundy rozgrywek muszę powiedzieć, że zgodnie z oczekiwaniami dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta. Myślę, że jesteśmy w stanie zakończyć ligę na 4. miejscu. Niestety, w ostatnich meczach nie zagrała Patrycja Mazurek, która nie poniosła w lidze żadnej porażki. Wielki niedosyt w III lidze panów. Stać nas było na 3-4. miejsce, lecz skończyliśmy na 7. Oprócz wielkiego pecha w ostatnich dwóch meczach, ten wynik to też skutek absencji w kilku spotkaniach naszego lidera Ireneusza Grodka z powodu kontuzji. Spadek nam nie grozi, jednak w następnych sezonach myślimy o odmłodzeniu naszej drużyny – ocenia występy swoich podopiecznych po pierwszej rundzie trener Jacek Kawka

To jeszcze nie koniec występów  tenisistów. W najbliższą sobotę i niedzielę (22 i 23 grudnia) najmłodsi żacy zagrają w Łodzi w II WTK oraz tradycyjnej Łódzkiej Gwiazdce.

komentarze