Ten pomysł nie zrodził się z dnia na dzień

Ten pomysł nie zrodził się z dnia na dzień Fot. M. Kołaczkowski

I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu radomszczańskiego do udziału w XVII Dniach Kina.

Dni Kina mają wieloletnią tradycję, odbywają się od 2004 roku. Pierwsza edycja nosiła tytuł „Rejs po polskiej kinematografii”, kolejne poświęcone były twórcom kina polskiego – reżyserom i aktorom.

Większość z nich uświetniła swoją obecnością uroczystości finałów przedsięwzięcia. Gośćmi – bohaterami Dni Kina byli dotychczas m.in. Stanisław Różewicz, Krzysztof Zanussi, Maja Komorowska, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Jan Jakub Kolski, Jerzy Stuhr, Robert Więckiewicz,  Juliusz Machulski, Olgierd Łukaszewicz, Gabriela Muskała, Aleksandra Konieczna i Marian Dziędziel.

- Ten pomysł nie zrodził się z dnia na dzień. To było moje niezrealizowane marzenie, studiowanie filmoznawstwa, kulturoznawstwa. Prowadziłam dyskusyjny klub filmowy i to była konsekwencja tej mojej działalności szkolnej, oglądania wspólnie z młodzieżą filmów i rozmawiania o nich. Pierwsze Dni Kina były imprezą szkolną - wspomina Aleksandra Kędra, pomysłodawczyni Dni Kina, nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym.

XVII edycja Dni Kina w Radomsku od 19 października. Bohaterem i gościem tegorocznej edycji będzie Andrzej Seweryn – wybitny aktor i reżyser teatralny oraz filmowy, pedagog. Jego pierwsza znacząca rola filmowa to Maks Baum w „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy. 

Rozmowa z Aleksandrą Kędrą na portalu Radomsko24.pl, w środę 11 października o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk aleksandra kędra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE