Telewizja NTL będzie miała nową siedzibę i studio HD w Radomsku

Telewizja NTL będzie miała nową siedzibę i studio HD w Radomsku Fot. arch. ZSE

W momencie przejęcia w ubiegłym roku Telewizji NTL Radomsko, przez Michała Winnickiego, wiadomo było, że szykują się spore zmiany w stacji. Widz, który regularnie ogląda NTL zamiany te z pewnością zauważył.

Widzowie, uwagę zwracają przede wszystkim na nieregularność emisji flagowego programu stacji czyli „Kuriera”. Raz zostanie wyemitowany o 19.25, innym razem o 19.35, a zdarzyły się sytuacje, że nie pojawił się wcale. Od kilku miesięcy nie działa także strona internetowa telewizji.

Za współpracę podziękowano m.in. Irkowi Staszczykowi, który przez lata prowadził program „Rozmowa dnia”. Irek Staszczyk w grudniu 2019 roku, dołączył do naszej redakcji gdzie z powodzeniem prowadzi dwa programy: „Staszczyk niezależnie”, emitowany w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.45 oraz „W temacie” w środy o 10.30. Programy można obejrzeć zarówno na portalu Radomsko24.pl i naszym kanale na YouTube.

Z początkiem lutego, „Kurier” ponownie zaczął prowadzić dyrektor NTL, Daniel Łuszczyn. W rozmowie z naszym portalem Michał Winnicki wyjaśnia, że Daniel Łuszczyn powinien częściej pojawiać na antenie NTL.

- Pan Daniel Łuszczyn jest świetnym menadżerem i dziennikarzem. Bardzo dobrze prowadzi wywiady i serwisy informacyjne. Uważam, że powinien się częściej pojawiać na antenie NTL, bo NTL to jego całe życie i jest w pełni oddany tej telewizji – podkreśla Michał Winnicki.

- Dochodzą do nas słuchy, że widzowie oczekują stałej pory startu serwisu lokalnego, dlatego od marca na antenie NTL pojawi się też nowy, lokalny serwis informacyjny na żywo, który będzie nadawany przez współpracującą z nami redakcję z Łodzi. „Kurier” NTL również pozostanie w ramówce i dołożymy wszelkich starań, aby od marca już zawsze zaczynał się punktualnie. Te nowe informacje z Łodzi będą interesujące dla większej ilości mieszkańców centralnej Polski, co powinno pozytywnie wpłynąć na wzrost wyników oglądalności kanału NTL – dodaje.

NTL Radomsko jest już po kolejnym etapie integracji ze strukturami grupy medialnej, którą tworzy wiele spółek w Polsce i krajach sąsiednich.

- Spółka NTL została zakupiona od TVN Discovery za niemałe pieniądze, mimo iż generowała straty, bo po tej integracji widzimy szanse na wiele synergii. Stety-niestety zmiany kadrowe w obrębie dublujących się stanowisk przy takich przejęciach są nieuniknione. W trakcie przejęcia w redakcji w Radomsku, pracowało więcej osób, niż łącznie we wszystkich pozostałych moich firmach, które nadają 17 kanałów telewizyjnych w różnych częściach świata. Zmieniamy procedury, aby nastawić się na maksymalną efektywność pracy. Osobiście jestem też wściekły, że strona internetowa NTL nie działa i to też wpłynęło na zmiany kadrowe. Jednakże naszym nadrzędnym celem jest, aby jeszcze w tym roku spółka NTL wyszła z zadłużenia i w końcu zamiast strat, zaczęła generować zauważalne zyski - mówi Michał Winnicki.

- Nie ma planów likwidacji telewizji NTL. Rozwijamy ją i zgodnie z naszymi zapowiedziami w październiku ubiegłego roku NTL rozpoczął nadawanie w jakości HD. Wybraliśmy już nową siedzibę lokalnej redakcji w Radomsku, która wkrótce zostanie wykończona i dostosowana do potrzeb telewizji w jakości HD. W stary budynek przy ul. 11 Listopada nie było sensu inwestować ani złotówki - zauważa nasz rozmówca.

Michał Winnicki zapewnia, że nadal będzie rozwijana oferta lokalnego multipleksu MUX L3, dlatego kolejne kanały pojawią się na nim w drugim kwartale. Obecnie MUX L3 tworzy już 12 programów telewizyjnych: NTL Radomsko, 4 fun TV, 4 fun Gold, ESKA TV Extra, STARS TV, Junior Music, Power TV, Nuta TV, TVR, TO! TV, Red Carpet i TV Okazje.

- Przed przejęciem było to jedynie 5 stacji, więc to pokazuje jak bardzo dobrze udaje nam się rozwijać ten segment działalności – zauważa.

Więcej o:
ntl ntl radomsko telewizja ntl radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE