Tegoroczny program sterylizacji i kastracji zwierząt w Radomsku zakończony. Urząd Miasta nie przyjmuje już wniosków

Tegoroczny program sterylizacji i kastracji zwierząt w Radomsku zakończony. Urząd Miasta nie przyjmuje już wniosków Fot. pixabay.com

Urząd Miasta w Radomsku poinformował o zakończeniu przyjmowania wniosków na wykonanie bezpłatnych zabiegów kastracji oraz sterylizacji psów i kotów, należących do mieszkańców miasta.

Miejski program sterylizacji i kastracji zwierząt został w tym roku wprowadzony w Radomsku po raz pierwszy. Wcześniej realizowany był w ramach budżetu obywatelskiego.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i szybko wyczerpała się pula środków przeznaczonych na ten cel. A była to kwota 70 tys. złotych.

W ramach programu złożonych i pozytywnie rozpatrzonych zostało 210 wniosków.  

- Na chwilę obecną nie wiemy, ile zabiegów już wykonano, ponieważ nie mamy pełnych danych. Niektóre zabiegi zostały odroczone ze względu na stan zdrowia zwierząt. Wykonywanie zabiegów powinno zakończyć się do 30 listopada – mówi portalowi Radomsko24.pl Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko program kastracja sterylizacja przyjmowanie wniosków zakończenie programu sterylizacji i kastracji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE