Tego jeszcze na Górze Kamieńskiej nie było

Tego jeszcze na Górze Kamieńskiej nie było Fot. M. Kołaczkowski

Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy w Radomsku zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w centralnej Polsce odbędą się zawody w indywidualnej jeździe na rowerach na czas pod górkę.

Trasa zawodów to ponad 3 km wjazdu na Górę Kamieńską. Przewyższenia wyniosą +175m. Zawodnicy na trasę będą wypuszczani co 60 sekund. Na mecie uczestników czeka piękny widok z tarasu widokowego. Każdy kto ukończy wyzwanie otrzyma dyplom i medal. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostaną pamiątkowymi pucharami. Impreza zaplanowana na niedzielę 27 sierpnia. 

- To będą bardzo widowiskowe zawody. Jeden z zawodników trzy kilometrową trasę najszybciej chce pokonać na popularnym składaku (rower składany popularny w latach 70. XX wieku) o zmniejszonych rozmiarach, można go było zmniejszyć na czas transportowania. Składanie obejmowało zwykle obniżanie kierownicy, siodełka oraz składanie ramy - red.) - opowiada Sebastian Pierzchalski, prezes KBKS w Radomsku.

- Celem imprezy jest promowanie sportowych wydarzeń w powiecie radomszczańskim i województwie łódzkim i oczywiście popularyzacja kolarstwa - dodaje Sebastian Pierzchalski.

Więcej o wydarzeniu dowiesz się z rozmowy z Sebastianem Pierzchalskim, który będzie gościem portalu Radomsko24.pl w środę 23 sierpnia. Premiera rozmowy o godzinie 19.45.

Zmaganiom zawodników na Górze Kamieńskiej będzie towarzyszyć również kamera portalu Radomsko24.pl. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sebastian pierzchalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE