Technik programista w „Elektryku”?

Technik programista w „Elektryku”?

Czy w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku powstanie nowy profil nauczania? Powiatowa Rada Rynku Pracy pozytywnie zaopiniowała uruchomienie od roku szkolnego 2020/2021 kształcenia w zawodzie technik programista.

Technik programista to nowy kierunek kształcenia, utworzony na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego. Zawód technik programista pozwoli na zdobycie wiedzy i umiejętności w niezbędnych do pracy w dwóch obszarach branży IT – programistycznej:

- tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych;
- projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji.

Jak podkreślał wicedyrektor ZSE-E w Radomsku Jarosław Majstrowicz, szkoła jest doskonale przygotowana do nauczania zawodów informatycznych – posiada zarówno wykwalifikowaną kadrę, jak i 16 wyposażonych w tym zakresie specjalistycznych pracowni. Programista to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy, a kompetencje i kwalifikacje nabyte w trakcie procesu nauczania spowodują, że absolwent tego kierunku zwiększy swoją konkurencyjność na rynku pracy.

info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
radomsko zse-e elektryk szkoła technik programista powiatowa rada rynku pracy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE