Teatr na leżakach, choć pod dachem

Fot. M. Patalan

Pierwotnie spektakl „Wodewil Warszawski” miał odbyć się na leżakach w Parku Świętojańskim, ale ze względu na niesprzyjającą pogodę przeniesiono go do sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Mimo przeszkód radomszczanie przez ponad godzinę bawili się na komedii wystawionej przez Teatr Pijana Sypialnia.

Przedstawienie „Wodewil Warszawski” opowiada historię Barnabego Fafuły, który przybywa do Warszawy z żoną Kunegundą, aby wydać swoje dwie córki za mąż. Zostaje one jednak „wykradzione” przez grupę lokalnych cwaniaczków, którzy zamierzają oczarować dziewczyny. Druga część spektaklu poświęcona jest natomiast krytyce współczesnego, wielkomiejskiego stylu życia.

- Jest to dosyć historia dosyć komediowa, zabawna, żartobliwa. Wyciągnięto ją z zakurzonego tekstu Feliksa Szublera pt. „Podróż po Warszawie”. My to odnaleźliśmy i spojrzeliśmy na to świeżym okiem – mówi Sławomir Narloch, aktor i dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.

Komedia została wystawiona w Radomsku w ramach projektu „Teatr na Leżakach”. Pierwotnie spektakl miał odbyć się w Parku Świętojańskim, ale ze względu na deszczową pogodę organizatorzy zdecydowali się przenieść go do Miejskiego Domu Kultury.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
teatr na leżakach teatr pijana sypialnia miejski dom kultury kultura rozrywka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE