Radomsko, Łódzkie 2.4o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Taneczny WYPAS

Kultura i rozrywka

W sobotę 9 kwietnia Miejski Dom Kultury w Radomsku zamienił się w wielką taneczną scenę. Bboye z całej Polski przyjechali do nas, aby zaprezentować swoje umiejętności podczas VI... ››

W sobotę 9 kwietnia Miejski Dom Kultury w Radomsku zamienił się w wielką taneczną scenę. Bboye z całej Polski przyjechali do nas, aby zaprezentować swoje umiejętności podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance WYPAS POSAMPAS.

 

- W Radomsku pojawio się 15 zespołów - m.in. z Warszawy, Koszalina, Częstochowy, Łodzi czy Rybnika. Część ekip przyjeżdża do nas już od kilku lat, ale są też zupełnie nowe - mówi Grzesiek, jeden z organizatorów.

 

Turniej składał się z walk całych zespołów, jak i konkurencji indywidualnych.

- Walki ćwierćfinałowe i półfinałowe trwają 8 minut, finał - 12 minut. W tym czasie dwie ekipy prezentują swoje umiejętności. Jest to walka - wymiana tricków, wymiana doświadczeń.- tłumaczy Grzesiek.

 

Pokazy wszystkich ekip oceniali jurorzy - Wezyr (Nasa/Tribal Team), Baran (Sweeping Crow) i Skoq (Sweeping Crow). Do półfinałów zakwalifikowali oni cztery ekipy: PKB CREW, Eudezet soldiers, Rockafellaz i Oczy Ważki. Po emocjonujących walkach, podczas których zgromadzona publiczność mogła zobaczyć wiele ciekawych elementów, na podium stanęli:

 

I miejsce: Rockafellaz z Warszawy
II miejsce: Eudezet soldiers z Łodzi
III miejsce: Oczy Ważki z Rybnika.

 

W konkurencji indywidualnej Powermoves contest najlepszy okazał się bboy Yeti, II miejsce zajął  bboy Dexa. W Trick Battle zwyciężył bboy Michaśku przed bboyem Monkey.

 

Choć bboye na scenie ze sobą rywalizują, to poza nią wszyscy się znają i kumplują. Dowodem na to było afterparty, które - jak co roku - odbyło się w pubie Belfast.

 

Wysoki poziom uczestników, ciekawe pokazy i energetyzująca muzyka sprawiły, że 6. edycję turnieju WYPAS POSAMPAS można zaliczyć do bardzo udanych!

FOTOGALERIA

komentarze